Rafael Badziag

Rafael Badziag

O autorze

Rafael jest mieszkającym w Niemczech seryjnym przedsiębiorcą, autorem bestsellerów, czołowym mówcą i aniołem biznesu. Jest uznanym ekspertem w zakresie psychologii przedsiębiorczości specjalizującym się w myśleniu najlepszych przedsiębiorców świata, dolarowych miliarderów, którzy dorobili się od zera. Występował na antenach stacji NBC, ABC, CBS, BBC i FOX, czy TVN, TVP2, Polsat, Trójka, pojawiał się także w Forbes, CNBC, USA Today, Wall Street Journal, Entrepreneur, Inc., Wyborcza, Wprost, Puls Biznesu, a także w innych renomowanych gazetach oraz stacjach telewizyjnych i radiowych w ponad 40 krajach dookoła świata.

W latach 90-tych zbudował swój pierwszy wielomilionowy biznes jako pionier e-commerce w Europie. Był to pierwszy online-shop ze sprzętem sportowym na niemieckojęzycznym rynku. Rafael zbudował też 10 Digit Impact Group. 10DIG to globalna organizacja dolarowych miliarderów z wizją pozytywnego wpływu na życie miliardów ludzi. Jego globalny projekt Billion Dollar Enterprises buduje najbardziej skuteczny ekosystem wsparcia przedsiębiorców, przekazujący wiedzę miliarderów, który do końca roku 2024 pomoże jego uczestnikom stworzyć wartość miliardów dolarów. Polski dział tego projektu wykreował w tym celu markę „Umysł Miliardera”, pod którą wydał jego światowy bestseller, organizuje konferencje, warsztaty i prowadzi Inkubator Miliarderów.

Rafael jest jednym z najbardziej popularnych mówców w Polsce i za granicą. Jego TED talks „Niemożliwe jest łatwiejsze niż myślisz” i „Czego nauczyli mnie najlepsi przedsiębiorcy świata” należą do najbardziej popularnych prelekcji w historii Polski. Łącznie z jego angielskim TED talk obejrzało je już prawie 4 mln ludzi.

Jego pasją jest poznawanie swoich granic i ich przekraczanie, a także poznawanie barier ludzi, którymi się otacza oraz pomaganie im w ich pokonywaniu. Spotkasz go biegnącego niebezpiecznym szlakiem górskim, albo pokonującego ultramaraton długości 111km w gorączce Sahary.

Rafael stworzył projekt NoLimits, gdzie walczy z ograniczeniami swojego ciała, ducha i umysłu, podejmując się wyzwań typu ultramaratony, ekspedycje polarne albo alpinistyczne. Jego niesamowite wyprawy powiodły go od lodowego pustkowia Antarktydy, przez najgorętsze pustynie tej planety, na wierzchołki Siedmiu Szczytów. Przy okazji odwiedził wszystkie siedem kontynentów świata. Na angielskojęzycznym blogu NoLimits.co opisuje swoje doświadczenia z tym związane, inspirując także innych, by szli za jego przykładem, podejmowali wyzwania i osiągali zdawałoby się całkowicie nierealne cele. Mottem tego projektu są słowa T.S.Eliota: „Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go” („Tylko ci, którzy ryzykują, że pójdą za daleko, mają szansę odkryć, jak daleko można zajść”).

Cieszy go, kiedy dzięki tej inspiracji, życie jego czytelników wypełnia pasja i zapał, gdy porzucając swoje granice, wznoszą się ponad przeciętność i doświadczają pełni swojego potencjału, wyjątkowych sukcesów oraz życiowego spełnienia.

Na swoim polskim blogu Indywidualista.pl opisuje niezwykłych ludzi, którzy go inspirują, historie ich życia i to co osiągnęli idąc swoją drogą, z daleka od utartego szlaku.

Książka „Ready, Set, Go!”, którą napisał z Brianem Tracy, największym na świecie nauczycielem biznesu i trenerem skuteczności osobistej, a także kilkoma innymi topowymi ekspertami stała się bestsellerem na Amazon w kilku kategoriach. Rafael otrzymał za nią Quilly Award.

Przez ostatnie sześć lat Rafael wielokrotnie okrążył Ziemię dookoła by spotkać się z najlepszymi przedsiębiorcami na świecie, dolarowymi miliarderami, którzy dorobili się od zera. Zdołał dotrzeć do najbardziej niedostępnych bram i zdobyć dostęp do najbardziej zamożnych ludzi na naszej planecie. Przeprowadzając z nimi dogłębne wywiady twarzą w twarz, niekiedy nawet wielodniowe, otrzymał informacje z pierwszej ręki o ich metodach i sposobie myślenia, wiedzę, jaka do tej pory nie była publicznie dostępna. Rafael ujawnia sekrety ich sukcesu w swojej nowej książce “Umysł Miliardera” oraz na kanale YouTube (indywidualista). Przedmowę do książki napisał Jack Canfield, najpopularniejszy autor non-fiction na świecie.

Oryginalne angielskie wydanie pod tytułem „The Billion Dollar Secret” to światowy bestseller. Osiągnął pierwsze miejsce na liście bestsellerów Amazona w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Brazylii, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Niemczech i kilku innych krajach. Książka została finalistą konkursu National Indie Excellence Awards i jest nominowana do Business Book Awards. W drodze jest 14 wersji językowych. Poza trzema wydaniami angielskimi, dwoma portugalskimi i wydaniem polskim, książka ukaże się także po chińsku, hiszpańsku, turecku, bułgarsku, wietnamsku, koreańsku, ukraińsku, serbsku, węgiersku i estońsku.

Rafael jest uznanym ekspertem w zakresie miliarderów. Niektórzy mówią na niego Napoleon Hill XXI wieku, inni „Magnes na Miliarderów”, albo „Łowca Miliarderów.” Jego artykuły publikowane są przez światowe media biznesowe, m.in. przez Business Insider, CNBC i Entrepreneur.com. Gości często jako ekspert na łamach światowych mediów (ponad 300 artykułów, wywiadów telewizyjnych i radiowych w ponad 40 krajach dookoła świata).

Rafael jest członkiem amerykańskiego Narodowego Stowarzyszenia Ekspertów, Pisarzy i Mówców (National Association of Experts, Writers and Speakers) oraz europejskiego Entrepreneur Leadership Network. Został powołany do amerykańskiej Narodowej Akademii Autorów Bestsellerów (National Academy of Best-Selling Authors).

As seen on Polsat, Wprost, Dziennik Gazeta Prawna, Puls Biznesu, Forsal.pl

Dowiedz się więcej: